Skontrolujeme

Kontrola geometrie výrazne prispieva k bezpečnej a komfortnej prevádzke vozidla a životnosti pneumatík.

Nastavíme

Ak je to potrebné, nastavíme kolesá tak, aby jazda Vašim autom bola bezpečná a pohodlná.

Rozumná cena

Za Vaše peniaze dostanete poctivo odvedenú robotu.

Kedy potrebuje vozidlo geometriu?

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zistiť, kedy vaše vozidlo potrebuje nastavenie kolies.

 

Volant nieje v strede

Idete po rovnej ceste (nie v zákrute) a všimnete si, že volant nie je presne v strede. Môže to znamenať, že vaše vozidlo potrebuje geometriu kolies. Volant by mal byť počas jazdy po rovnej ceste presne v strede.

 

Vozidlo ťahá doľava, alebo doprava

Ak sa vaše vozidlo ťahá doľava alebo doprava, je pravdepodobné, že budete potrebovať geometriu kolies. Najlepšie to zistíte, keď idete po priamej ceste. Ťahanie do strany sa môže prejaviť tiež pri prudkej akcelerácii, alebo brzdení.

 

Nerovnomerné opotrebovanie pneumatík

Ak sú vaše pneumatiky opotrebované na vonkajšej, alebo vnútornej hrane viac, je veľmi pravdepodobné, že vaše vozidlo potrebuje geometriu. Ak sú vaše pneumatiky v zlom stave, rozumné je vykonať geometriu súčasne s výmenou pneumatík, aby ste nestrácali nerovnomerným opotrebovaním nových pneumatík.

 

Nestabilita vozidla

Ak sa vaše vozidlo na ceste správa nestabilne, príčinou môže byť nesprávne nastavená zbiehavosť kolies. Pri nesprávne nastavenej geometrii kolies vozidlo môže v zákrute na moment výjsť z dráhy zákruty.

 

Volant sa nevrátil do stredu

Ak sa váš volant po výjazde zo zákruty nevráti do stredu, je potrebné nastaviť geometriu kolies.

 

Nesprávne nastavenie geometrie kolies môže spôsobiť veľa problémov s vaším vozidlom a môže byť nákladné, ak sa neopraví včas. Výrazne rozladená geometria je bezpečnostným rizikom. Môže mať za následok predčasne a nerovnomerne zodraté pneumatiky,  nebezpečné problémy s riadením.

Kontrolu geometrie kolies je rozumné vykonávať pravidelne. Tiež potom, ako bolo vozido vystavené silnému rázu (náraz do obrubníka, prejazd veľkou nerovnosťou,...), alebo ihneď po tom, čo si všimnete niektorý z vyššie uvedených problémov.

Technika

Našu technickú výbavu držíme na vysokej úrovni, aby sme boli efektívni a aby ste dostali najvyššiu kvalitu za rozumnú cenu. Vieme, že s prvotriednou výbavou sa našim mechanikom pracuje lepšie a tak sa môžu o Vaše vozidlo postarať špičkovo.

Cenník

Cena za geometriu je od € / hod. podľa náročnosti.

 

 

Žilinská cesta 26/51

Lietavská Lúčka

013 11 Žilina

 

info@pneusk.sk

czechowicz.sk

 

0910 18 18 13

0905 79 57 57

 

PONDELOK - PIATOK:

7:00 - 12:00 obed 13:00 - 16:00

© 2004 CZECHOWICZ | Všetky práva vyhradené.